Mercedes-Benz

Naklejka dla służb ratowniczych.

Naklejka dla służb ratowniczych.
Naklejka z kodem QR dająca szybszy dostęp do właściwej karty ratowniczej.

Gdy trzeba ratować osoby poszkodowane w wypadku drogowym, liczy się każda sekunda. Z tego względu Daimler, jako pierwszy producent samochodów, oferuje drobną, ale skuteczną innowację, która ratownikom przybyłym na miejsce wypadku daje szybki dostęp do informacji istotnych dla bezpieczeństwa ‒ naklejkę dla służb ratowniczych.

Po zeskanowaniu umieszczonego na niej kodu QR na smartfonie lub tablecie wyświetla się aktualna karta ratownicza dla danego pojazdu[1]. Dzięki niej ratownicy widzą od razu, gdzie znajdują się poduszki powietrzne, akumulator, zbiorniki, przewody elektryczne, siłowniki ciśnieniowe oraz elementy konstrukcyjne o znaczeniu krytycznym dla akcji ratunkowej. Ta nieskomplikowana, ale ważna innowacja wydatnie zwiększa szanse ratowników w walce z czasem na miejscu zdarzenia. Informacje zeskanowane z kodu QR pozwalają na szybsze działanie, a w krytycznych sytuacjach pomagają uratować życie!

W opisywane naklejki z kodami QR można się łatwo zaopatrzyć – u autoryzowanych przedstawicieli Mercedes-Benz, dla Mercedesów z roku produkcji 1996 lub późniejszych.

[1] Warunek: działające połączenie Internetowe.